Excursies met OB-A, Wonen, werken, burgerschap en vrije tijd

Geplaatst op zondag 27 november 2016
Waarheen Wat
1.      Park, Kamp, Volkerakstraat
1
Zevenster, park, oude Zevenster, kleur fietspad/voetpad, lopen op voetpad, kenmerken en doel park, braakliggend terrein Rietlanden en SG de Rietlanden.
Eten in het park
2.      Dicht bij school
4
Sportveld Rietlanden, Rietlanden, functie school, kantoor Vitens, functie kantoor, flat Grietenij, dreef, verkeersborden fietspad en verboden op de dreef te lopen en te fietsen, gemeenschappelijke container.
Eten bij de flat van de Grietenij
3.      Zilverpark
paard
Hoge gebouwen, appartementen voor 50+, verschil fietspad/voetpad, oversteken, functie verzorgingshuis De Hoven, ziekenhuis en functie, Kantoor Rabobank, oversteken verkeerslicht, drukte want centrum, skatebaan en interviewtje met skater, Zilverpark en functies park, fontein, Stadhuisstraat.
Eten op de trap van het Zilverpark.
4.      Stadhuisstraat
20160921_104716
Wandeling als hierboven en herhalen gebouwen en functies, winkels Stadhuisstraat, speurtocht HEMA door het opzoeken van artikelen en vragen aan medewerkers van de Hema, gedrag in een winkel, afdelingen in een winkel, warenhuis, Stadhuisplein, zuil van Lely.
Eten bij de zuil van Lely.
5.      Station en stationsplein
20160928_104349
Andere route richting station namelijk langs het spoor, lopen over het fietspad!, busstation, Stationsplein, functie, spontane gesprekken met jongeren die de provincies gingen bezoeken!, stationshal, ticketautomaat, winkeltjes, toegangspoorten, stationsklok (alles opgezocht met opdrachtenkaart), kiosk.
Eten op de stenen banken voor het station.
6.      Sporthal De Rietlanden en herfst in de omgeving van school Hopelijk een kijkje in Sporthal De Rietlanden, functie sporthal, functies binnenin de sporthal, plein SG De Rietlanden, herfst, verschillende bomen, bladeren verzamelen, bomen benoemen, bladvorm benoemen.
Bladeren drogen tbv expressie.
Eten in school of buiten.
http://www.bomen-determineren.com/nerven.html
Veel filmpjes e.d. voor digibord:
http://www.schoolbordportaal.nl/schooltv.html?zoeken=herfst&groep=5-8&pagina=1&toon=beide
7. ’t Getij, restaurant
20161026_105338
Twee oud-leerlingen van De Zevenster werken in ’t Getij. Zij waren heel trots om onze leerlingen te bedienen en de keuken te laten zien.
Ook gedrag en iets bestellen in een eetgelegenheid werd geoefend.
8.      De brandweer
3
Bezoek aan de brandweerkazerne. De vader van een van onze leerlingen werkt bij de brandweer. De leerlingen hebben ongelofelijk veel geleerd over de uitrusting, veiligheid (ook thuis), het leven in de brandweerkazerne, de brandweerauto en alles wat er op en aan zit.
De brandweermensen hebben een chillruimte en een slaapkamer en ook wasmachines en een keuken.
Er waren heel veel brandslangen die in bad kunnen en de glijpaal die bijna niet gebruikt wordt.
Als cadeau kregen alle kinderen een brandalarm voor thuis en leuke spullen als een sleutelhanger.
9.      Winkels De interieurwinkel
De Kruidvat
De makelaardij
En andere winkels van buitenaf bekeken.
10.  Het verzorgingshuis De Hoven
11.  MC Zuiderzee Het ziekenhuis
12.  Agora Rondleiding door het hele theater